Kontakt

Besöksadress

Sveavägen 56
Budadress: Luntmakargatan 45

Postadress

Box 3159
103 63 Stockholm

Telefon

08 696 84 00

Hitta till vår besöksadress

Titta på kartan

Faktureringsadress

Bonnierförlagen AB
FE 5673 – 1008
831 90 ÖSTERSUND

E-postadress

info@esterbonnier.se

Redaktion

Mattias Abrahamsson

Mattias Abrahamsson

Redaktör

mattias.abrahamsson@esterbonnier.se

08 696 84 26

Nathalie Alllwin

Nathalie Alllwin

Produktansvarig Bonnier Brands

Nathalie.allwin@esterbonnier.se

08 696 81 10

Kerstin Almegård

Kerstin Almegård

Förläggare

kerstin.almegard@esterbonnier.se

08 696 87 89

Zahraa Al-Samaraie

Zahraa Al-Samaraie

Redaktionskoordinator

zahraa.al-samaraie@esterbonnier.se

08 696 81 58

Malin Berglund

Malin Berglund

Redaktionskoordinator

malin.berglund@esterbonnier.se

08 696 81 72

Emma Bonnier

Emma Bonnier

Redaktör

emma.bonnier@esterbonnier.se

08 696 88 06

Adam Dahlin

Adam Dahlin

Litterär chef

adam.dahlin@esterbonnier.se

08 696 84 64

Susanna Eriksson Lundqvist

Susanna Eriksson Lundqvist

Redaktör

susanna.eriksson@esterbonnier.se

08 696 86 28

Nina Gripenborn

Nina Gripenborn

Projektledare

nina.gripenborn@esterbonnier.se

08 696 85 68

Anna-Lena Hernvall

Anna-Lena Hernvall

Förlagschef

anna-lena.hernvall@esterbonnier.se

08-696 80 47

John Häggblom

John Häggblom

Manusutvecklare med förläggaransvar

john.haggblom@esterbonnier.se

08 696 87 06

Hanna Jacobsson

Hanna Jacobsson

Förläggare

hanna.jacobsson@esterbonnier.se

08 696 85 24

Lisa Jonasdotter Nilsson

Lisa Jonasdotter Nilsson

Redaktör

lisa.jonasdotter.nilsson@esterbonnier.se

08 696 86 89

Teresa Knochenhauer

Teresa Knochenhauer

Förläggare

teresa.knochenhauer@esterbonnier.se

08-696 84 34

Eva Kruk

Eva Kruk

Förläggare

eva.kruk@esterbonnier.se

08 696 86 38

Per Lilja

Per Lilja

Designansvarig

per.lilja@esterbonnier.se

08 696 81 88

Matilda Lund

Matilda Lund

Redaktör

matilda.lund@esterbonnier.se

08 696 84 67

Andreas Lundberg

Andreas Lundberg

Redaktör

andreas.lundberg@esterbonnier.se

08 696 87 03

Karin Lundwall

Karin Lundwall


Redaktionschef

karin.lundwall@esterbonnier.se

08 696 80 20

Thomas Lundvall

Thomas Lundvall

Redaktör

thomas.lundvall@esterbonnier.se

08 696 86 23

Anna Paljak

Anna Paljak

Redaktör

anna.paljak@esterbonnier.se

08 696 86 46

Martin Ransgart

Martin Ransgart

Ansvarig förläggare facklitteratur

martin.ransgart@esterbonnier.se

08 696 84 83

Jennie Sjögren

Jennie Sjögren

Förläggare

jennie.sjogren@esterbonnier.se

08 696 89 19

Anna Sodini

Anna Sodini

Redaktör

anna.sodini@esterbonnier.se

08 696 80 16

Johan Stridh

Johan Stridh

Redaktör

johan.stridh@esterbonnier.se

08 696 85 23

Annika Ström

Annika Ström

Redaktör

annika.strom@esterbonnier.se

08 696 86 99

Oskar Törnström

Oskar Törnström

Brillbee

oskar.tornstrom@esterbonnier.se

Liselott Wennborg Ramberg

Liselott Wennborg Ramberg

Redaktör

liselott.wennborg.ramberg@esterbonnier.se

08 696 84 70

Cecilia Viklund

Cecilia Viklund

Förläggare

cecilia.viklund@esterbonnier.se

08 696 87 05

Linnéa von Zweigbergk

Linnéa von Zweigbergk

Redaktör

linnea.von.zweigbergk@esterbonnier.se

08 696 85 13

Kerstin Ödeen

Kerstin Ödeen

Redaktör

kerstin.odeen@esterbonnier.se

08 696 84 76

Ebba Östberg

Ebba Östberg

Ansvarig förläggare skönlitteratur

ebba.ostberg@esterbonnier.se

08 696 81 22

Kommunikation & Sälj

Eva Persson

Eva Persson

Kommunikationschef

eva.persson@bonnierforlagen.se

08 696 80 62

Caroline Ernsth

Kommunikationsstrateg

caroline.ernsth@bonnierforlagen.se

Sofia Heurlin

Sofia Heurlin

Kommunikationsstrateg

sofia.heurlin@bonnierforlagen.se

0707 26 33 01

Marie Björk

Marie Björk

Mediekontakt/Projektledare

marie.bjork@bonnierforlagen.se

Marie Jungsand

Marie Jungsand

Mediekontakt/projektledare

marie.jungsand@bonnierforlagen.se

08 696 84 73, 0765-42 80 74

Charlotta Larsson

Charlotta Larsson

Mediekontakt/projektledare

charlotta.larsson@bonnierforlagen.se

08 696 80 50

Hanna Lundkvist

Hanna Lundkvist

Mediekontakt/projektledare

hanna.lundkvist@bonnierforlagen.se

08 696 86 63

Julia Markstedt

Julia Markstedt

Mediekontakt/Projektledare

julia.markstedt@bonnierforlagen.se

08 696 80 64

Bernt Meissner

Bernt Meissner

Försäljningschef facklitteratur

bernt.meissner@bonnierforlagen.se

08 696 84 87

Göran Wiberg

Göran Wiberg

Försäljningschef skönlitteratur

goran.wiberg@bonnierforlagen.se

08 696 80, 070 546 06 16 33

Helene Antelius Eklund

Helene Antelius Eklund

Projektledare sälj

helene.antelius.eklund@bonnierforlagen.se

08 696 84 87